ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.19
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Vzpomínka

Představte si, že stojíte na kraji líně tekoucí řeky, cítíte její vůni, slyšíte šepot roztřepených listů palem, cítíte vůni sytě žlutých exotických květů, ale i typických ibišků. Zavřete oči. Oddejte se té představě. Rozhlédněte se kolem sebe. Ocitli jste se na břehu řeky nejkrásnějšího z havajských ostrovů, Kauai.
Na první pohled upoutá naši pozornost šedý dvojkajak na kraji břehu. Mnohem příjemnější pohled je však na jeho starší příbuznou. Starou, dřevěnou kánoi, která se perfektně hodí k vesnici domorodců opodál. Nasaju její vůni. Vůni řeky a pevného dřeva. V tu chvíli na ní pluji po vodě s pádlem s vyřezávaným zdobením v ruce. Zavřu oči a vychutnávám si vůni řeky. Vítr mi prohrábne vlasy. Usměju se a otevřu oči. Vnímám nádhernou vůni sytě žlutých květů, jemný šumot listů hladící po duši. Mou pozornost upoutá kachní rodinka. Roztomilé malé kačenky dovádějí na mělčině a jejich rodiče, držící nad nimi hlídku, ostražitě pozorují okolí. Něco zašramotí v nedalekém křoví, rodinka se vyděšeně rozhlédla a vznesla se, poněkud neohrabaně, do vzduchu. Odlet roztomilých kachňátek mě přiměl vrátit se do reality. Opět stojím na břehu a dívám se, tak trochu zamyšleně, na tři palmy na útlých nohách s rozježenými vlasy a náhrdelníkem kokosů. Tyto tři krasavice rozprostřely své rozevláté listy jako ochranná křídla nad onou kánoí. Bez povšimnutí nesmíme nechat i zvláštní exotický strom s nádhernými, sytými, žlutými květy s nádechem oranžové barvy. Je to onen strom, jehož sluneční květy voněly zvláštní, ale příjemnou ovocnou vůní na řece. V pozadí za řekou je zelený kopec, zřejmě sopečného původu. Líbezně modrá azurová obloha odrážející se v hladině vody jako v zrcadle dodává celému výjevu příjemnou náladu.
Nejsem s to se pohnout, ale bohužel. K mému zklamání zírám na fotografii a utápím se ve vzpomínkách a mé fantazii.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: goluska, 29.02.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VzpomínkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­