ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 52x Prosím, ohodnoť práci

Východ slunce (3)

Slunce vyšlo za vrcholkem hory a ozářilo purpurově rudými paprsky vysokou skalní stěnu. Divoká voda padala s mocnými šumivými nárazy dolů do hloubky a svítila jako diamanty. Údolí bylo ještě v mlze. Z horského lesa stoupal do výše šedavý opar. Jezevci a lišky se vraceli z nočního lovu zpět do svých podzemních doupat. Ve vysokém lese se rozezněl zpěv ptáků.

Zamžourala jsem do slunce, které už vystoupalo nad obzor. U nohou mi ležel tmavý, smolou vonící, vysoký les se svými jeleny, laněmi, jezevci a kunami, s nesčetnými zpěvnými ptáky, s dravými jestřáby a kořistnickými sokoly. A hluboko v horském údolí ležely jako kostky z dětské stavebnice selské dvory, roztroušené mezi kvetoucími loukami a bublavými potůčky. Jaro vysázelo po příkrých svazích na tisíce květů. Kukačka ve větvích pěje svou píseň. Začal nový den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barborka, 08.07.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Východ slunce (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­