ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 59x Prosím, ohodnoť práci

Večerní vycházka


OSNOVA:

I. Úvod:a) Západ Slunce
II. Stať:a) Zastávka u potoka
b) Pod lesem
III. Závěr:a) Návrat


Byl prosincový podvečer. Mráz svým dechem maloval na okna nejkrásnější ornamenty, za kterými se kraj zakalil do šedivého závoje mlhy. Zahrada odpočívala pod bílou peřinou a za nedaleký les zapadlo Slunce - zlatý Apollónův kočár.

A já jsem dostala báječný nápad projít se alespoň na chvíli kouzelnou zimní přírodou. Sice se už stmívalo, ale co na tom! Právě když jsem se dala polní cestou k lesu, vyšla první hvězda. Na ztemnělé obloze zazářila jako diamant v černém sametu. Na zastavení mě přimělo tiché klokotání potoka. Naklonila jsem se k stříbrolesklé hladině, na níž se třpytily střípky skleněných tabulí sklenáře Mráze, ve kterých se shlížely nejen staré vrby, ale i bledá tvář Měsíce, věčného vládce noci, v jehož svitu se krajina podobala obrázku z pohádkové knížky.

Neméně krásné a okouzlující to bylo pod lesem. Větve stromů se ohýbaly od tíhou sněhu. Město jsem měla odsud jako na dlani. V domech se svítilo a pod sněhovou pokrývkou vypadalo město jako perníková miniatura politá bílou polevou. Pak jsem usoudila, že už je čas k návratu, a tak jsem šla pomalu domů.

Vracela jsem se kolem nevelkého stavení, kde jsem si všimla sněhuláka. Stál majestátně na zahradě a dokresloval tu zvláštní atmosféru, kterou jsem byla obklopena. Měsíc se schoval za mraky, a tak jsem přidala do kroku, abych byla co nejdříve doma a případnou chumelenici sledovala jen za oknem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 05.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Večerní vycházkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­