ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 91x Prosím, ohodnoť práci

Vánoční sen

Padá sníh. Vločka po vločce se pomalu snáší na zem.
Sníh je první známkou toho, že se už blíží Vánoce - svátky klidu a míru.

Krajina je rázem bílá. Všude je plno sněhu. Sněhu, který je bílý jako duše andělů a studený jako samo nebe.
Ze střech visí rampouchy a na oknech jsou zmrzlé květy, jež tam namaloval mráz svou zázračnou silou.

Vše je najednou tiché a klidné, jako by ani žádný život neexistoval. Ale ve skutečnosti je tomu jinak. Andělíčci čtou dopisy dětí, jiní v dílnách vyrábějí dárky a balí je do pestrobarevných papírů. Další pečou cukroví nebo jen tak poletují nad domky, z nichž se pozvolna line šedý kouř.

Na tmavém nebi svítí hvězdy. Je večer ze všech nejvýznamnější a nejpěknější. Sem tam spadne hvězda a děti, dívající se z oken, obdivují jejich záři a krásu.

Vánoční stromečky stojí v pokojích, cukroví voní na stolech a vyčkává se příchod Ježíška. Ten schází po zlatém žebříku na zem. Všude je ta krásná vánoční atmosféra a zvoní zvonečky.

Ježíšek vchází do domů a hodným dětem dává dárky. A až svou práci dokončí, vyšplhá zpět na oblohu a vrátí se až zase napřesrok.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anička K., 07.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoční senMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­