ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce očima psa

Probudil jsem se s prvním ranním úsvitem sluníčka. Vše se zdálo být při starém, ale poté jsem vstoupil do mihotavě rozzářeného pokoje, kde každičký kout plnily prazvláštně vytvarované ozdůbky.
Ve snaze najít milované páničky jsem pohlédl z blyštivého okna. V tu chvíli jsem spatřil to, co nikdy předtím. Na zaprášený parapet dopadaly pohádkově bílé vločky, které se pyšnily nejrůznějšími tvary. Chodník pomalu mizel pod světloučkou pokrývkou sněhu, zatímco na vršku okna se pod okapy stříbrně leskly kusy ledu. Naopak vnitřek zaujímal hromadou pestrých barviček. Chtěl jsem se soustředit na okolnosti, ale omamná vůně navařených dobrot mi to nedovolovala. Odtrhl jsem tedy čenich od všech těch poutavých laskomin a zvedl pomatenou hlavu. Uviděl jsem špičatý smrk. Celý obtočen krásným řetězem se pod dopadem slunečních paprsků zbarvoval do ruda. Má očka zůstala upřená na vršek stromečku, kde se jako třešnička na dortu ukazovala fascinující hvězda, která svými rohy mířila do několika stran. Vtom se začal ozývat přenádherný tón houslí, jejichž zvuk se ladně rozléhal po okolí. Venku hrála jakási kapela.

Nevím, jaký svátek ten den klepal na dveře, ale množství neznámých chutí, všelijakých barev, ohromujících písniček a rozmanitých vůní, které přinesl, jen tak nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ria, 30.09.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce očima psaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­