ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

V zemi hobitů a elfů

  • líčení/popis krajiny elfů a hobitů

Hobiti a elfové jsou magické bytosti ze světa Středozemě. Žijí s přírodou, kterou uctívají jako boha stvořitele. Právě toto na nich obdivuji - dokázali si utvořit přírodní ráj, ve kterém spokojeně fungují.
Jelikož si o tomto světě mohu nechat jen snít, velice ráda vám ho popíši a vylíčím.

Hobiti žijí v norách, dírách v zemi, avšak nejedná se o žádné špinavé příbytky, nýbrž o velice udržovaná obydlí, kterými se Hobiti mohou chlubit. Nory tvoří zvenku krásné kopce a mírné svahy, obrostlé čerstvě posečenou trávou. Obydlí všech zdejších obyvatel jsou pospojována udržovanými cestami, po nichž řádí mladí hobiti. Nesmím opomenout dýňová pole a ovocné sady, kde hlína není tak vysušená jako v naší zemi, ale zdravá a plná minerálů. A čirá jezírka tomuto kraji dodávají zvláštní energii. Je to vynikající kontrast mezi zelenou barvou a tou jejich blankytně modrou.

Lesy oddělují louky, kde žijí Hobiti, a království elfů. Avšak nejsou to obyčejné lesy. Jde o husté lesy, kde se střídají skupinky listnatých a jehličnatých stromů.
Koruny těch listnatých jsou vždy zarostlé listím a nesou na svých bedrech hnízda malých ptáčků.
Jehličnatý les je přesným opakem. Vypadá temně, bez známky jakéhokoliv světla. Rostou zde chundelaté mechy, měkké jako polštář, a velké houby, jež mají nožičku větší než vlastní klobouk. V tomto lese vždy panovala zlá atmosféra, smutná a pochmurná nálada.

Tento smutek končí před branami elfského království. Pohled na hrdé elfy, kteří ladně stoupají po dřevěném schodišti, jež se točí podél kmenu stromu, ve mne vyvolává pocit hluboké úcty a bezpečí. Celé království je zasazené do široké propasti mezi hřebeny hor na severu Středozemě. Krajina jako by dýchala, při nádechu cítím větřík s vůní jehličí ze vzdáleného lesa, a při výdechu vlhkost s vůní deště. Nacházejí se zde nejvzácnější prameny vod, které ledabyle vystřikují do vzduchu. Mohutné a tlusté sloupy drží skalní stěny, které vynikají nad celým královstvím.
Království elfů je vymezené místo v nekonečném pohoří, kde hřebeny střídají tundry. Dokonce více na severu je i sníh, což pro tento kraj není vůbec zvyklostí.

Krajina elfů a hobitů je překrásná, plná pozitivní energie, avšak najdou se zde i místečka, kam by se člověk bál vkročit. Nicméně, jedná se o krajinu plnou života, barev a hlavně míru. Jde o harmonické místo, jež si stěží může představit jakákoliv dnešní duše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ss, 20.11.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
V zemi hobitů a elfůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­