ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

V oparu lihu

Byl podvečer a celé okolí pohltila děsivě tichá prázdnota. Slunce putovalo stále hlouběji pod obzor. Ruch velkoměsta zanikl stejně jako ostré denní světlo. Vítr se usadil v trávě. V ovzduší byl cítit smog a páteční rumová esence. Odbila desátá hodina. V dáli se rozeznívala melodie věžních hodin a zahradní sekačky. Alkoholové opojení bylo cítit na sto honů. Návštěvníci barů se dostávali do víru viditelné euforie. Tatabojs to rozjížděli v klubu Exotika. Ananas, girlandy a Fernet Citrus.

Do vyšší třídy jsem se nedostal. Sympatický potetovaný muž mě vyprovodil z podniku. Motám se pořád dokola uličkami všech tvarů a vzdáleností. Čas mě netíží. Kolem mě prochází seniorka s vetchýma nohama zkažená všemožnými lacinými slevami nekvalitních výrobků z Tesca. Při pohledu na můj obličej zrychlí krok. To mnohonásobně zvýší moje sebevědomí.

Orientační smysl mě zklamal. Začínám si myslet, že nenajdu cestu zpět. Velké množství tekutin musím ventilovat poblíž hydrantu. Po zádech mi stéká pot. Na čele mi vyrašila pulzující žilka. Čekám.

Uběhlo pár nekonečných minut. Z plných plic nasaji čerstvý vzduch. Vítr mi foukl do tváře. Cítím chlad, který se ihned rozlije po celém těle jako příliv mořské vody. Inkoustově modrou oblohu umocňují zářící hvězdy. Lesknoucí se zorničky odráží světlo pouličních lamp. Zpovzdálí je slyšet pronikající zvuk brzd. Kapota červeného Fordu se blíží rychlým tempem k mé osobě. Skřípějící brzdy vytvářejí v mých uších nesnesitelnou spoušť. Vystupuje štíhlá dáma. Svižným krokem přechází ulici. V oparu lihu nejsem schopný rozpoznat její obličej. Nasedám spolu s neznámou do vozidla. V předním zrcátku mlhavě rozpoznávám rysy své manželky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie Maříková, 10.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
V oparu lihuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­