ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

V lese

Vůně jehličí, hub a vysokých travin. V ten moment vím, že jsem v lese. Pocit nespoutanosti a volnosti. Svoboda na mne volá tichounkým hláskem a já ji následuji.

Poddávám se jí celá. Srdce mi bije jako o závod a já cítím, že k přírodě odjakživa patřím. Ani nevím, jak mě to napadne, ale rozebíhám se. Běžím jako o závod, všechny doteky větru, zvuky živočichů, vše, co jsem dosud ignorovala, vnímám smysly jako nikdy dřív. Ale ty hlasy mne volají čím dál víc. Neohlížím se za sebe ani nemyslím na to, jestli mně někdo vidí. Běžím stále dál a nezpomaluji. Tedy dokud nedoběhnu na uzavřenou mýtinu obklopenou jenom vysokými smrky, které se kývají do rytmu větru. Vše tančí tak prostý a smyslný tanec. Zpomaluji, až se úplně zastavuji.

Zhluboka se nadechuji a lehám si do vysoké trávy, jež mě lehce píchá do zad. Hledím do nebe a přemýšlím, proč takhle nemohu žít navždy. Vím, že jsem daleko od svých přátel, kteří mne určitě hledají, ale musela jsem tohle udělat. Odběhnout pryč a chvíli čerpat novou sílu na to, abych se vrátila zpět mezi lidi. Nejsem totiž moc společenský typ a snesu kolem sebe jen hrstku bláznů posedlých technologií. V hlavě se mi mísí tolik emocí a myšlenek dohromady. Koutky úst mi lehce opadly, avšak pořád koukám do modrého nebe na obláčky. Připomíná mi to časy, kdy jsem sledovala s mou matkou mraky nadýchané jak cukrová vata a vysvětlovala jí, co mi připomínají. Hned jsem o něco veselejší, protože vzpomínky mi vždy zvednou náladu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Boček, 31.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
V leseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­