ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Unikající bouře

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 znělo Krajina v bouři a jednalo se rovněž o líčení (subjektivně zabarvený popis)

Zvuky obvykle hlasité přírody najednou ztichly. Bouře vyslala několik zářivých blesků a jisker. Vítr vlál naším směrem pořád větší silou, lidé vyhlíželi z oken domů a příroda se odmítala uklidnit. Najednou se vznesl prach, hlína a kamení, vítr se opřel do našich bezmocných těl a vytahoval směsici prachu nahoru.

Když jsem si odtáhl rukáv od ošlehaného obličeje, viděl jsem v dáli ve vzduchu vznášející se všemožné předměty. Déšť jako by najednou zmizel, mračna se roztáhla a malé písečné tornádo se vytratilo.

Začalo se vyjasňovat. Opět jsem zahlédl ty letní stromy, keře i slunce, které mi tak chybělo. Zalil mě pocit radosti a bezpečí, ptáci se posadili zpět do korun stromů a počali vyzpěvovat.

Už jsem zase měl tu možnost slyšet tiché, přesto ale jasné proudění a řinčení řeky na kraji pahorku.
A poupata květin, která probudilo odpolední slunce, se opět začala rozlouskávat...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: yowinka, 26.01.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Unikající bouřeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­