ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.43
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Ticho

Ohlušující ticho se nese bílou krajinou. Tisíce drobných bílých hvězd padají k zemi a ztrácí se v načechrané peřině všude kolem.

Zima kouzlí na stromech divy a namrzlý třpytivý sníh se leskne pod podrážkami bot. Křup. Křup. Ozývá se s každým dalším krokem, když boty tříští vrstvičky ledu schovaného pod sněhem.

Smrky zachumlané do bílé peřiny jen nečině stojí, zatímco jejich kmeny se přizdobily drobnými vločkami. Osamělý strom, který usilovně drží loňské uschlé listy, si jen matně vzpomíná na léto.

Není tomu tak dávno, co se vůně zrajících jablek a pronikavý bzukot hmyzu rozléhaly jako uklidňující píseň po letní louce. Sluncem opékané kmeny stromů na kraji lesa šířily typickou vůni pryskyřice a suchem vysílená stébla trávy žadonila o každou kapičku vody.

V ledovém království ale pro vodní kapky není místa. To jen jinovatka obalila stébla travin a třpyt slunce se odráží ve zmrzlé krustě. Ohlušující ticho se nese bílou krajinou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kaja_, 14.02.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
TichoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­