ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 343x Prosím, ohodnoť práci

Strom

Stál sám daleko od rušných ulic měst, sám daleko od uspěchaného shonu všedních dnů. Stál na louce plné života, když sám dýchal z poseldního. Na louce plné květin a rozverných malých zvířátek, dokonce tam kroužili i motýli, kteří hýřili všemi barvami, například červenou jako růž na tváři čerstvě zamilovaného děvčete, modrou jako noční nebe, žlutou jako zářící slunce nebo oranžovou jako plamínky ohně. Když vzhlédnete vzhůzu uvidíte mezi mohutnými větvemi velkou v záři slunce se třpitící korunu, která je zasloužená stářím a zkušenostmi. Najednou začal foukat vítr a strom oživl, zpíval, zpíval tak nádherně, že i ptáčci přestali štěbetat a motýli mávat křídly. Všichni mu zaujatě naslouchali, když v tom...vítr utichl a stom oněmněl. Zpíval velice smutnou a bolestivou píseň o tom, jak si připadá velice sám. Za čas ho navštívila zbloudilá poutnice, která ho ovila velkým načernalým pláštěm. Ze stromu se ztrácel život. Ještě párkrát si takle zazpíval nebo si popovídal se stébly obilí, které se tyčily až k jeho dolním větvím. Ale pak si ho sebou vzala poutnice na cestu plnou dobrodružství. Strom nadobro uschl. Už nikdo nikdy neslyšel tu smutnou, bolestivou píseň. Asi je teď tam daleko na cestě za dobrodružstvím šťastný, ale to už se nikdy nedozvíme!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vanessa.001, 03.03.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
StromMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­