ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Strom (3)

U nás na zahradě roste krásný strom. Ovšem nejhezčí je právě na podzim, kdy jeho zelené listy zbarví duhová víla do nejrůznějších barev světa.
To se pak naparuje a říká svým šelestem, že umí něco, co nikdo nedokáže. Ale všechno hezké jednou končí, a to platí i pro můj strom.

Přijde vítr a opře se vší silou do stromu, jako by ho chtěl vyvrátit. Ale můj barevný přítel se nevzdává a větru odolává. Pouze to krásné barevné listí náporu větru nevydrží a opadá. To pak strom vypadá velice smutně, ba i hrozivě.

K večeru se vždy na něj dívám a představuji si hrozivou postavu se zakroucenými chapadly, jak mě omotává a stahuje hluboko do země, až tam, kam slunce nedosvitne.
Naštěstí mám bujnou fantazii a nic takového se nestane a najednou mi přijde toho stromu líto, že přišel o svoji pýchu. Teď bude přes zimu spát a nabírat sílu pro své nové lístečky a zároveň svoji okrasu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strom (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)