ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.91
Hodnoceno: 246x Prosím, ohodnoť práci

Strom (2)

Procházím se sadem a snažím se najít ten můj strom. Už to slovo zní tak vznešeně, majestátně. Květiny uvadají, sníh taje, ale strom stále stojí a s tichostí pozoruje vše kolem. Chvěje se jen ve větvích pod náporem větru. Konečně ho nacházím. Od posledně se nepatrně změnil, ale je to stále on. Nad zem vystupují jeho mohutné kořeny, jakoby se chtěly podívat co se tady nahoře děje. Z kmene stromu je znát stáří a zkušenosti, přesto je stále pevný a nesmlouvavý. Když se dotknu hrubého povrchu kmene i přes chlad kolem cítím teplo a neuvěřitelnou energii, co ze stromu sálá. Říká: "svěř se, postůj a obdivuj sílu přírody". Zůstanu tedy, trochu poodstoupím a zakloním hlavu. Bohatě rozvětvená koruna nyní, když je podzim vypadá trochu smutně a nezajímavě bez listů. Zvedl se vítr. Všude kolem poletují tisíce žluťásků. To opadávají zbylé lístky. Dopadnou na zem, kde už je velká část jejich spolubydlících. Vracejí se znovu na zem. Tam kde vzešly. K rodným kořenům.
Naposled se dotknu stromu. "Naslouchám ti, ty mě respektuj" zašumí ve větvích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lola, 22.03.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strom (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­