ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Stmívá se (2)

Po krásném slunečném dnu se začíná stmívat a já ležím na zahradě v houpací síti. Když kouknu nade mě a spatřím nádhernou svítící a blikající oblohu, připadám si jako bych byla ve vesmíru. Všude je tma, která mě děsí, ale když se zaposlouchám, slyším, jak sova zpívá a cvrčci hrají. Připadá mi, jako by to byl orchestr, jenž si dopředu naplánovali.

Po chvíli spatřím, jak sem letí světlušky. Podívám se znovu nahoru na nebe, které bylo ještě před chvilkou prázdné a modré. Teď je celé černé s krásným souhvězdím, jež se třpytí. Je to jako obraz, když někdo potře celé plátno černou barvou a postupně přidává barvu bílou. Vždy jsem se bála tmy, ale při tomhle mám pocit, že není tma, připadám si, jako kdybych spala a tohle vše byl jenom překrásný sen.

Začíná být chladno, tak jdu domů, ale při cestě ze zahrady se stále dívám na ten krásný obrázek. Vcházím do domu, kde na mě čeká teplá večeře.
Nikdy bych nevěřila, že svět může být tak krásný. Chtěla bych zase někdy zažít tak báječný a uklidňující den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla Zlámalová, 05.02.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stmívá se (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­