ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Slunečná jabloň

Konečně je ráno! Na oblohu pomalu stoupá zlatý kruh paprsků a ptáčci zpěvem pomalu začínají probouzet své lidské sousedy. Nacházím se na chatě mých prarodičů v Kamenci, kde jsem si oblíbila místo pod přerostlou a košatou jabloní. V rozporu s velikostí na ní rostou téměř zakrslá jablka a občas na vás i nějaké spadne. Hned když mě dlouhé prsty slunečních paprsků probudí, stěhuji stůl z předsíně pod moji oblíbenou jabloň. Je to vlastně obyčejný strom, který u naši chaty trčí ze země už mnoho a mnoho let.
Kachličky v chatě skřípou jako o život, protože si stěhuji oblíbený nábytek pod voňavou jabloň. Konečně už sedím pod mou jabloní, která mě obklopuje svými dlouhými větvemi. Mravenci se přišli nasnídat. Ze země si jako vojáci razí cestičku k chutnému rohlíku se sýrem. Začínají porušovat gravitační zákony a šplhají po kolmé noze stolu. Protože samozřejmě nechci, aby mi svačinku snědli, na chvíli se oddaluji (i se svačinou) od mého oblíbeného místa. Velitel malých černých potvůrek zavelel hledat potravu někde jinde a já konečně mohu nerušeně pozorovat přírodu v rozkvětu. Protože je jaro, tak i má jabloň kvete. Je krásně růžová a na každý květ opakovaně přilétají stovky včel. Kousek opodál bublá potůček, ve kterém plavou krásně zbarvení pstruzi. Podél potůčku dědeček zasadil vrby, které se pomalu dostávají do jarní pohody. Je cítit krásná vůně přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JaBr, 03.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Slunečná jabloňMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­