ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Sluncem zalité období - léto

OSNOVA:

  1. Výběr období, oslovení
  2. Proč tě mám ráda, den s tebou
  3. Příroda a ty
  4. Okamžiky u moře
  5. Nepříjemnosti, poděkování

Drahé léto, snad ti nebude vadit, když o tobě nyní řeknu pár hřejivých slov. Snad stejně hřejivých jako jsou tvé sluneční paprsky po východu slunce.

Jsi mé oblíbené právě z toho důvodu, že miluji, když se mi po těle rozlije teplo. Při vzpomínce na každičký zářivý den, který jsi nám dopřálo tento rok, se nemohu dočkat na další, snad ještě příjemnější. Voda, tvůj nerozlučný přítel, chladí mou horkou kůži, aby se nespálila. Neodmyslitelně mi k tobě patří i noční procházky s přáteli plné smíchu a radosti. Miluji vstát do tvého již slunného rána, které například chladná sestřenice zima nemá. Dopoledne s voňavou kávou a svěžím ovocem. Odpoledne naopak osvěžení v podobě čistého koupaliště se svou rodinou. A večery strávené pod rozzářeným nebem plným hvězd u teplého ohně, který už jen svou oranžovo-žlutou barvou navozuje pocit pohody a bezpečí.

Teď něco z doušku tvého prostředí na loukách a v lesích. Barevné houpající se květiny na lukách jako by zpívaly do rytmu vanoucího teplého větříku. V lesích pějí barevní ptáčci jemným hláskem hladícím ušní bubínky. A bublající potůček laská břehy koryta.

Jen při vzpomínce na tebe se mi vybaví rozehřáté písečné pláže a modré mořské vlny, jež svou barvou působí klidně, ale dokáží být velmi bouřlivé. Okamžiky na pláži patří mezi mé oblíbené. Se sladkým ledovým nanukem v jedné ruce a opalovacím krémem v té druhé se cítím velmi šťastná.

Léto, budeš vždy mé nejoblíbenější roční období, i když mi občas působíš i bolest v podobě červených spálených ramen a nepříjemnosti v podobě potu. I tak ti děkuji za to, že tu s námi jsi!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sluncem zalité období - létoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)