ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.90
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Sjezd lesem

Sjezd na kole není jen ježdění z kopce, je za tím mnoho hodin dřiny, testování, nastavování a často se nevyhnete ani zranění.

Je brzké ráno. V lese se pomalu rozprostírá mlha a já do něj vjíždím s mým nejlepším přítelem - kolem, jelikož musím každý den trénovat na trati, abych zvládla letošní závody a takzvané sranda sjezdy.
Oslňuje mě vůně vlhkého dřeva a půda je pokryta slabou vrstvou rosy, jež se místy třpytí jako kousky rozbitého zrcadla. Omývá mě studený vánek od východu, kde vidím zářící slunce, jak se na mě sladce usmívá. Sluneční svit a vysoké stromy v dáli malují tajemné stíny.

Podél vyšlapané cesty se objevují lesní rostliny, které se probouzí ze spánku. Najednou zpomaluji, blížím se k začátku trati. Ptáčky nevyruší od ranního zpěvu ani hučení mých širokých plášťů.
Lehké stisknutí brzd a kolo stojí. Cítím, jak matka příroda do mě pouští odhodlanost. Donutí mě tak k pevném posezení do sedla a uchopení gripů na mém kole. Rozhlížím se, abych zjistila stav na trati a neohrožovala nějaké lesní živočichy.

Mé nohy se uvolňují, dupnou do pedálů a rychle rozjíždí kolo po trati, i přestože sjezdové pláště mají velký odpor se zemí. V hlavě se mi začínají mlít smíšené myšlenky, co by se mohlo přihodit. Ale najednou začíná vyhrávat mé srdce nad rozumem.

Přes čiré brýle vnímám ubíhající stromy, které se střídají s keři. Především se soustředím na trať, abych své kolo dobře vedla. Je to obrovská dřina zvládat prudké zatáčky či přírodní skoky, které stejně nedolétávám. Momentálně svižně sjíždím přes kořeny, jež se mi snaží komplikovat jízdu. Začínají mě napadat bláznivé asociace, ale radši se budu soustředit na jízdu, aby nedošlo ke zranění. Blížím se do velmi točivé zatáčky, kterou plením jako velký "kapitán". Objevují se menší adrenalinové, ale i neočekávané skoky přes kořeny. Ani jsem se nenadála a mám jednu jízdu za sebou.

Sundala jsem si helmu a prudký závan chladného vzduchu mi rozcuchává vlasy. Sednu si na sedlo a přemýšlím, jestli jsem při jízdě nějak výrazně nechybovala. Uvědomuji si, že můj kamarád se mnou krásně spolupracoval. Také velmi dobře ví, že mu věnuji celý svůj život a mám ho z celého srdce ráda. Po každé spolupráci v lese je odměněn pořádnou koupelí, serviskou a pomazlením.
Ještě si dopřávám chvíli odpočinku a už se chystám vytlačit kolo znovu na kopec...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Theodor, 20.03.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sjezd lesemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­