ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 134x Prosím, ohodnoť práci

Sen o jaru

Je ráno a začíná nový jarní den. O tom, že jaro už naplno vypuklo, svědčí nejenom kalendář, ale i vůně, která se line otevřeným oknem do pokoje.

Přistoupila jsem blíže k oknu a zhlédla svěží, pučící sad s jabloněmi, zurčící pramínek vody klikatící se zahradou, zlaté dukáty rozsypané na louce, mezi nimiž tancovaly baletky v bílých sukýnkách. Nad touto jarní pohodou se snášel hedvábný bílý závoj, přes který prosvítaly paprsky slunce.

Abych si tento zážitek ještě více vychutnala, vyběhla jsem mezi všechnu tu krásu. Byla jsem bosa, blyštící se kapky rosy mi stékaly po nohou. Dole v trávě už všechno ožilo: berušky, mravenečci i broučci byli v plné práci. Pozorovala jsem, jak jako na klouzačce sklouzávají kapky z listů, jak berušky roztahují své krovky a pak hurá ke sluníčku. Za každými křidýlky jsem se dlouho dívala, až jsem najednou z té záře oslepla.

Ptačí árie utichly a já jsem se octla ve svém pokoji a ve své posteli. Přistoupila jsem blíže k oknu, za kterým ještě pořád ležely peřiny sněhu a stromy měly nasazené bílé čepice. Příroda ještě také sní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája F., 08.01.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sen o jaruMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­