ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 174x Prosím, ohodnoť práci

Rozmary paní Zimy

Nastala zima. Sedím na lavičce v parku a naslouchám tichému šumění stromů. Stromy jsou jako zahalené do bílé látky. Na obloze svítí slunce, které sídllí mezi mraky plnými sněhu. Sluneční paprsky rozjasňují stíny spících stromů. I přestože svítí slunce, je velký mráz a jemný vánek se prohání mezi kmeny stromů. Paní Zima si letos dala obvzlášť záležet na tom, aby byla zima, jak má být. Povrch země není tak nerovný jako v jiném ročním období, ale je jako vyhlazený a pokrytý bílou peřinou sněhu. Všechna zvířátka jsou zalezlá ve svých zimních příbytcích a spí pod vrstvou podzimního spadaného listí a silnou vrstvou sněhové přikrývky. Krmím vrabčáky malými kousky chleba. Ptáčci jsou očividně vděční za každý kousek. Sluneční paprsky jen dotvářejí už takto ideální pohled na zimní krajinu. Mám toto roční období velice ráda, protože na mě působí klidným a čistým dojmem. Ráda chodím na dlouhé zimní procházky, protože pohled na zimní krajinu mě zbavuje aspoň na chvíli všech mých trápení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka, 30.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rozmary paní ZimyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­