ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Roční období

Studená zimo, doufám, že tě zajímá můj názor na tvoji osobnost.
Když jdu ráno do školy, bohužel mě vítá tvůj sluha mráz. Vločky, padající na kontrastně horký obličej, tají a zanechávají mokré potůčky čisté vody na tvářích, které zase stékají pod šálu a vytvářejí nepříjemnou vlhkost. O botách ani nemluvím! Tvoje věčné kluziště na chodníku přináší spoustu potíží lidem různého věku. Opět se do toho míchají boty, jen aby nebyly klouzavé, kupříkladu válenky. Z jedné strany teplé a pohodlné, ale z té druhé zažívají hotové ledové peklo.
Samozřejmě máš nejen minusy, ale i plusy. Jelikož ráda fotím, nemůžu vynechat obzvlášť hezké zimní fotky. Sněhově bílá krajina s obrysy stromů je potěšením pro oko, tím pádem i pro malíře a fotografa. Zvířata na tvém pozadí nádherně vynikají, zvláště se mi líbí v zimním období hýl obecný, ptáček se silným zobákem a červeným bříškem. Když ve skupince skáčou z větve na větev, připomínají mi třešně na sněhu.
Tvoje sporty mě nepřitahují, nicméně hromada lidí tě za to zbožňuje.
Sváteční atmosféra tě hodně zpříjemňuje. Vánoční koledy a ohňostroje na Silvestra zlepšují náladu.

Moje oblíbené jaro, mám tě nejradši z mnoha důvodů.
Jedním z nich je nepřítomnost zimních negativ, konečně ten dlouhý ledovec (cesta) od mého domu ke škole roztál. Zbožňuji, když sníh roztaje na silnici jak zmrzlina v mikrovlnné troubě a potůčky i potoky vody provrtávají novou cestičku mezi nedokonalostmi chodníku.
Hlavním plusem jara jsou rozkvétající květiny - podle mě flóra vůbec zkrášluje naši planetu. Nemůžu odtrhnout pohled od okouzlujících hladkých tulipánů na křehké sytě zelené nožičce nebo ostroúhlých květů lilie. Rána už nejsou tak chladná jako v zimě, sluníčko ještě nehřeje, ale probouzí pozitivní myšlenky. Zpěv stěhovavých ptáků je zas krásným začátkem dne. Zejména v lesích všechno dýchá a probouzí se. Vzduch teplejší než v zimě mne ze všech stran objímá a líbá na tváře.

Menší odstavec věnuji i tobě, léto.
Jelikož mým oblíbeným ročním obdobím je jaro a tím nejméně oblíbeným zima, moc toho o tobě nemůžu napsat.
Tvým hlavním plusem je teplo. Hned si vybavím nekonečné moře a rozžhavený písek pokrývající pláž. Je příjemné si v horký den vypít lehce studený koktejl nebo sníst velký čerstvý meloun, a všechno to máš na svědomí ty, léto.
Avšak někdy to s teplem přeháníš. Vyvoláváš rychle se rozšířující požáry nebo způsobuješ spáleniny. Jistě, neseme na tom taky část své viny, planeta kvůli nám trpí, ale snaž se to prosím nepřehánět.

Lyrický podzime, tvoje doba je nejlepší pro přemýšlení.
Většinu času lidé tráví doma a k umělcům přichází osobní múza. Nebe pláče, listí něco šeptá a postupně umírá. Až zahyne, odtrhne se a bude zašlápnuté něčí nohou. Ptáci opět odlétají do teplých krajin, ty se jim vůbec nelíbíš. Kvůli tvým barvám jsi také krásné, jedinečné. Oranžová, žlutá, červená a hnědá se k sobě perfektně hodí, příroda má dobrý vkus.
Dlouhé letní prázdniny odešly a ty naháníš smutek. Lidé se psychicky probouzí a snaží se dohnat zmeškaný čas.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: AWhirl, 06.03.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Roční obdobíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­