ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.61
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

První máj

Je první máj, lásky čas. Sluníčko se dnes evidentně krásně vyspalo, protože do mě bodá svými paprsky a zahřívá mne nejen na těle, ale i na dušičce. Komu by také teplý slunečný den nezlepšil náladu?

Sedám si na lavičku. Tvrdé dřevěné latě mě nemohou rozhodit. Naskýtá se mi totiž pohled na rozkvetlou třešeň. Košatá růžová koruna mi připomíná polštář, z něhož padají růžová pírka jako při polštářové bitvě. Jak ráda bych si lehla do měkkých peříček a zachumlala se do peřinky. Avšak ne sama, vždyť je první máj.

Při těchto myšlenkách mne zrovna míjí mladý zamilovaný pár. Tisknou si ruce, jako by se nikdy nechtěli odpoutat. Nejsou to však vězeňská pouta, toto pouto - ač pevné - je dobrovolné a něžné. Zastavují se pod rozkvetlými růžovými květy. Podívají se na sebe, jako by se chtěli sníst, a to také pak udělají. Po dlouhém políbení se dívka trochu zardí, avšak její tvář značí spokojenost. S blaženým úsměvem na tváři pokračují dál.

Také bych chtěla zažít políbení pod rozevlátými třešňovými květy. Právě dnes. Na prvního máje. Nechci přeci uschnout. Konečně se dočkám, už totiž vidím svého milého. Nemešká, vezme mě za ruku pod růžovou peřinu a plní mé přání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 28.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
První májMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­