ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 118x Prosím, ohodnoť práci

Procházka v dešti


OSNOVA:

1. Obloha plná mraků
2. Déšť houstne
3. Přeháňka ustává


Je pozdní odpoledne a obloha je plná velkých, černých mraků. Zanedlouho začíná pomalu kapat, nejprve jsou to kapky, které osvěžují. Déšť se pomalu a řídce snáší po kapkách, které se s plesknutím odrážejí od oblečení a od země. Všechno vypadá jinak, tráva, stromy, květiny jsou obtěžkány velkými kapkami vody, přes které proudí další a další krůpěje vody.

Déšť ale najednou zhoustne, vítr se rychle zvedne a chůze se stává daleko těžší než předtím. Tělo mi křehne pod promočeným oblečením. Vítr stoupá a můj obličej je bičován prudkým větrem. Nevinný deštík se proměnil v krutý lijavec. Po cestě se tvoří kaluže, které se pořád zvětšují a dělají problémy už tak namáhavé chůzi. Najednou se začnou objevovat domy a pod jejich střechami se mohu na chvilku schovat před deštěm.

Konečně se na obzoru rýsuje střecha našeho domu. Procházím kolem plotu a kráčím po naší zahradě, když tu se najednou déšť zklidní, vítr ustává a v dálce se roztrhnou mraky. Dokonce vysvitne i slunce, které začne trochu hřát. Vcházím do domu s pocitem, že všechno špatné je k něčemu dobré.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fibi Míša, 10.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Procházka v deštiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­