ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Procházka v dešti (3)

- líčení/vypravování

Toho sobotního rána jsem se probudila poměrně brzy. Po večerní, bezdůvodné hádce s bratrem jsem byla ale mrzutá a smutná a počasí mi na špatné náladě ještě přidalo. Očekávané sluníčko bylo totiž schované za velkými, černými mraky.
"Nedá se nic dělat," řekla jsem si a odebrala jsem se do kuchyně, kde jsem začala připravovat oběd. Kupodivu mi radost neudělala ani má oblíbená hudba. Zrovna jsem loupala brambory, když jsem se jen letmo podívala z okna. Nevěřícně jsem se zpětným, delším pohledem přesvědčila, jestli vidím to, co opravdu vidím. Pršelo. V tu chvíli jsem měla zvláštní pocit a přitom mé srdce zaplnila radost. Proto jsem zapomněla na okolní svět a vyběhla jsem ven. Začala jsem se procházet po zahradě.
Když na mne z oblaků spadlo prvních pár kapek, začala jsem pociťovat to co ještě nikdy. S rozpjatými pažemi a očima směřujícíma vzhůru jsem se zastavila. Najednou jsem si uvědomila, proč to nadšení. Kapky mi příjemně dopadaly do tváře a já jsem se tak cítila jako znovuzrozená. Je to skoro nepopsatelné. Chladná, dešťová voda mne osvěžila na duši a dodávala mi jakousi energii. Byl to nezapomenutelný okamžik.
Pomalu jsem se vracela zpět do reality, když tu jsem se musela začít smát. Moji rodiče stáli za oknem a nevěřícně mne pozorovali. Snad pochybovali o mém zdraví. Kuchyň byla totiž jako po výbuchu a já se v dešti procházím po zahradě. Je to přeci jen zvláštní...
Mrzelo mne, že jsem se opět - jak se říká - vrátila na zem a pokračovala jsem ve své práci, ale koneckonců účel tak byl splněn a já byla z ničeho nic šťastná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 12.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Procházka v dešti (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­