ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 80x Prosím, ohodnoť práci

Procházka lesem

OSNOVA:

1) Začátek lesa
2) U vody a na mýtině
3) Lesní zvířátka
4) Konec cesty


Dnes bylo venku docela hezky, a tak jsem se rozhodla, že si vyrazím na procházku lesem. Když jsem do lesa vešla, celý zářil. Hned na jeho začátku se na rozžhavených kamenech vyhřívala zmije. Cestou foukal teplý větřík. Ve vysoké trávě jsem slyšela hrát cvrčka na housličky a pěšinku lemovaly voňavé stromy.

Hluboko v lese hučel potůček. Hladina vody se třpytila jako diamanty. Vítr mi pořád šeptal do ucha nějakou písničku. Na mýtině sluníčko jemně paprskem budilo květiny. Stromy se ukláněly ke slunci. Pokračovala jsem dál...

Ptáčci si hráli na honěnou a létali ze stromu na strom. Vpravo ve vysoké trávě poskakovali jeleni a srnky s malými koloušky. Také na nebi, jež bylo dnes blankytně modré jako studánka, se místo mraků a mráčků prohánělo pár ptáčků.

Ke konci cesty se na mě u smrku zpoza mechu koukala celá holubí rodinka. Zpovzdálí jsem pak mohla pozorovat, jak nedaleko mne majestátně roste muchomůrka červená.
Les byl již docela tichý. Pěšinka mě zavedla až na jeho samý konec, kde moje cesta pro dnešek skončila. Byla to krásná a tajemná procházka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaela Hanouskova, 15.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Procházka lesemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­