ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 100x Prosím, ohodnoť práci

Procházka jarní přírodou


OSNOVA:

I. Úvod:a) Slunné jarní odpoledne
II. Stať:a) Jaro v zahradách a na louce
b) Zastavení u říčky
c) Západ Slunce v lesích
III. Závěr:a) Návrat


Řekneme-li, že zima je nádherná, pak se nedá krása jarní přírody slovy vypovědět. Každý den je jak stvořený k toulkám v parcích, lesích a lukách. Často věnuji svůj volný čas jarním procházkám, abych se mohla na chvíli odreagovat v krásném okolí našeho města.

Ještě jsem ani neopustila okrajové čtvrti, přesto však i tam stálo lecco za zhlédnutí. Květy ovocných stromů v zahradách tonuly v záplavě zeleně listů, jejichž barva byla poznamenána štětcem paní Přírody. A za městem všude kvetly rostliny tisíci vůněmi splývajícími v jednu jedinou, beroucí si alespoň nepatrný zlomek té barevné krásy pro sebe.

Zastavila jsem se u říčky protékající pod lesem. V zimě jsem se v závoji mlhy dívala do její zamrzlé hladiny jako do zrcadla. Nyní jsem se však nemohla vzdálit od jejích stříbrolesklých vlnek a šumění průzračné chladivé vody omílající malé kamínky na písčitém dně. Stařena vrba mi poskytla příjemný stín před slunečními paprsky zrcadlícími se ve vodě. Neváhala jsem vydat se k lesu, protože tam chodím ráda.

Melodickému trylkování ptáků, které bylo už z dálky slyšet, se nevyrovná žádný hudební nástroj, byť libozvučný. V lese oslňovala zeleň stromů. Ve větvích bleskem spáleného smrku jsem spatřila veverku. Skákala z větve na větev a vždy se dovedně drápky zachytila na jejich kůře. Slunce zapadlo do rudého požáru oblohy a já jsem to divadlo sledovala, dokud nespadla opona v nedalekých lesích. Po chvíli příroda ztichla a les ztemněl.

Jaký to byl krásný den! Vracela jsem se domů. Po takovéto procházce musím konstatovat: "Květen je bezpochyby nejkrásnější měsíc v roce."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 06.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Procházka jarní přírodouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­