ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.99
Hodnoceno: 70x Prosím, ohodnoť práci

Příroda v zimě

Je zimní podvečer a já se procházím krajinou. Prohlížím si okouzlující přírodu, smrky zachumlané do zářivě bílé pěny a namrzlý třpytivý sníh. Jdu zasněženou cestou směrem k zrdcadlově zamrzlému rybníku. Zima kouzlí na stromech divy, vypadají jako velcí bílí sněhuláci, co jen tak postávají kolem sněhobílé cesty. Prohlížím si, jak ještě jeden strom stále usilovně drží loňské uschlé listy, aby mu nespadly. Kmen toho stromu se přizdobil drobnými vločkami, jež sem zbloudilý vítr přihnal. Vše je dočista bílé.

Blížím se k nádhernému listnatému lesu. Cestou si ještě prohlédnu světlá pole, vypadající jako velké bílé placky. Pak spatřím sněhuláka, jak osamoceně postává u cesty. Jeho čistá bělost mě fascinuje.

Bílá obloha tmavne. Já cítím, že příroda chce znovu ukázat, jak je silná. Obloha je stále tmavší. A to se již na mou bundu začínají snášet první vločky. Každá z těchto nádherných vloček je jiná, jedinečná. Jedna je jako bílý sněhulák, co postavily děti. Další je jako zasněžený dub, jenž se třepotá zimou. Sněží už hodně a já se utíkám schovat do lesa, dokud se příroda neumoudří...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Matěj Frgala, 05.03.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Příroda v ziměMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­