ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 82x Prosím, ohodnoť práci

Příchod zimy

Zima si někdy vyzkouší svoje síly už koncem října, ale první sněhový poprašek obvykle dlouho nevydrží. Sníh zůstává ležet teprve v druhé půli listopadu po prvním studeném dechnutí zimy, která v tu dobu sice nejistě, ale přece jen začíná.
Příchod zimy je v naší představě spojen se zamrzáním vod. Jen co se ochladí, zamrznou kaluže, na slunci se zalesknou zrcadla močálů a jezírek.
Ale nejkrásnější je přece jenom sníh. Zima vystrojí pole a louky do bílého kabátku. Milióny sněhových vloček se ve slunečních paprscích zatřpytí jako brilianty. V korunách borovic se lesknou, až oči přecházejí, a břízy a smrky jsou jako z pohádky. To samo už navazuje tichou a krásnou atmosféru vánoc.
Sníh křupe pod nohama jako tvrdé pečivo. A za námi zůstává množství stop. Stopy jsou jako písmo na čistém bílém listu. Stopy kolem krmelců vyprávějí o jediném - o hladu a důvěře, že myslivci nenechájí jesle prázdné.
Občas ale zima není ve své kůži. Horce dýchá, sníh vodnatí, ledy tají. Zima pláče a nastává nečekaná obleva. To se sluníčko dere opět o vládu. Nepodaří se. Zimní větry naberou sílu a zima se znovu vrací v celé své kráse.
I když v zimě mnoho zvířat a živočichů trpí hlady, můžeme o ní mluvit jako o královně z pohádky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 04.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Příchod zimyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­