ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Přestávka

  • líčení/popis průběhu přestávky na oběd na Gymnáziu Josefa Ressela

Ještě pět minut. Hodinová ručička jako by už byla po obědě a jen tak se líně sune po obvodu ciferníku. Já v ruce svírám kartičku na oběd a uklízím si tašku, abych o ni cestou nezakopla. Nohy si chystám do startovní pozice a znovu se dívám na hodiny - tři minuty!

Už se mi sbíhají sliny. Dneska máme rajskou a tu u nás ve školní jídelně vaří opravdu výbornou. Poslední pohled na tabuli, abych se ještě dozvěděla něco o tolik zajímavé bitvě u Hastingsu, a hurá, zvoní!

Vztyk a úprk. Cestou kopu do aktovky spolužačky, která si ji předtím odložila do uličky. Paní profesorka se mezitím uklízí do ústraní a před valící se vlnou nenajedených studentů se brání třídnicí.

A už jsme na chodbě, rozbíhám se po rovině a při sbíhání schodů jsem schopna vyvinout opravdu vysokou rychlost. V mezipatře trochu zpomalím, abych neporazila Ressela, chrudimského rodáka, po kterém nese náš ústav jméno. Na trati potkáváme mladší studenty, ale ty hravě předbíháme a do cesty se nám staví další schody. Ty už mají hrany pěkně zaoblené, takže sklouznout dolů je pro nás hračka.

Ještě poslední zatáčka a máme tu cílovou rovinku. Na té dokážeme vyvinout takové zrychlení, že i kalkulačka by hlásila početní chybu, když bychom ho chtěli vypočítat. A už narážíme do hloučku dalších hladových studentů.

Ještě vystát tu dlouhou frontu a konečně! Paní kuchařka mi podává talíř s obrovskou porcí rajské omáčky. V klidu usedám ke stolu se svými spolužáky a při vychutnávání oběda přestávám vnímat okolní ruch. Jsem tu jenom já a můj talíř.

I takhle mohou probíhat přestávky na gymnáziu...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Málková Ká., 12.12.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PřestávkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­