ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Předjaří

Chladné a nevlídné počasí už je za námi a s přicházejícími dešti pomalu nastává jaro. Už brzy budu moct odložit teplou zimní bundu do šatníku a vystřídat ji za nějaké lehčí oblečení.
Každý den ráno vstávám a jdu do školy, přičemž pozoruji, jak se s přicházejícím jarem den ode dne dříve rozednívá a taky si v podvečer všímám, jak jsou dny čím dál delší a stmívání přichází každý den o něco později.
Slunce se po zimě probouzí a i když se nám ještě moc neukazuje a ani ještě zdaleka nehřeje tak, jak tomu bude za pár měsíců, můžeme si ho čím dál víc užívat. Paprsky slunce zkrášlují ještě ponuré dny po zimě a pomalu začínají vyhřívat rozmrzlou zem a probouzet rostliny a zvířata k životu.
Venku můžeme sledovat zvířata, která po zimě začínají dovádět a naplno si užívají vlídného jarního počasí. Všude na stromech jsou ptáci, kteří svým radostným zpěvem oslavují příchod jara. Z nor začínají vylézat zajíci, kteří poskakují po polích a probouzejí po zimě ospalou půdu.
Lidé vycházejí ven na procházky, vytahují svá cyklistická kola a na sedlech svých kol projíždějí túry po okolí a sledují čerstvě probuzenou přírodu. Děti se začínají scházet na hřištích a hrají všechny možné hry, na které se celu zimu těšily.
I když je stále proměnlivé počasí a není moc teplo, tak si slunečné počasí můžeme více užívat a deštivé počasí bývá rychle vystřídáno vlídným jarním počasím. Tohle období mám moc rád, i když je občas sychravo, tak si můžu užívat mírného tepla, které mě vyhovuje a jsem rád, že není ani zima ani moc parno, ale je příjemné jarní počasí, na kterém není co vytknout.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: štipa, 25.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PředjaříMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­