ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Prázdná psí bouda

Léto se právě přehouplo do druhé půlky a mladý srpen nám přinesl první zralé švestky. Zlaté slunce láká každého, aby si užil pomalu končící prázdniny.

Sedím sama v malé zahrádce, kde se na mě všechno usmívá - rajčata, papriky, mrkev i cibule. Nevšímám si jich. Upínám zrak na opuštěnou a jakoby smutnou starou psí boudu. Ta asi taky vzpomíná, stejně jako já. A není jediná, i stromy jsou plné vzpomínek. Jen letos vysazená zelenina si ho nejspíš nepamatuje.

V ruce držím zelené, sedm let staré psí vodítko, které mi nejspíš chce mého kamaráda připomínat. Položím ho opatrně do vysoké trávy a mezi slzami potichu zašeptám: "Lorde".

Okolní čarovné ticho ruší jen nekončící štěbetání vrabců a ostré syčení sousedových hus.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Linda, 01.06.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Prázdná psí boudaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­