ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna: první sníh

Už po probuzení se mi venku zdálo něco jiného. Polorozespalý pomalu přistupuji k oknu, abych zjistil, co se vlastně stalo. Ani jsem se nemusel pořádně rozhlížet, jelikož to co mnou v prvním okamžiku projelo mne úplně probralo.
Venku napadl čerstvý bílý sníh. Střechy a celé okolí pokrývala tato bílá peřina, a sem tam z nebe spadly vločky na holé a vyhublé stromy, které se celým tělem připravují na opravdovou zimu. Jako bych viděl do těchto hrdých stromů, jak jim buší srdce a všechny jejich city vřou napětím, co se bude dít. Potom se můj zrak upřel na stopy, které tady vyšlapali malí ptáčci, psi, ale i lidé, kteří si přišli užít první pořádné zimní chvíle. Občas se z dálky ozval dětský křik, který jako by mě vybízel, ať si jdu také náležitě užít čerstvého sněhu. Ale já nemůžu odtrhnout oči od sněhových hromádek, jako by v nich byl život a chvílemi se mi zdálo, že se i hýbou.
Z přemýšlení mě však vytrhl cestář, jenž se z nenadání prohnal po načechraném sněhu na silnici a narušil klid ve mně, ale i v celém okolí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vojta Fáber, 22.11.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna: první sníhMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­