ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 115x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna: napadl sníh

Konečně se do kraje vlil zimní dech života. Tam, kde bylo dříve zeleno, je od teď bílo. Tráva a všichni malí živočichové odpočívají pod sněhobílou pokrývkou. Dvě sestry lípy zdatně stojí pod tíhou sněhového nánosu a odolávají všem nepřízním, které je čekají nejen v zimě, ale i v jiných ročních obdobích. Trpělivě čekají na letní pouť, kdy kolem nich včelky budou bzučet a oni jim za to dají pyl, všichni ptáčci si začnou stavět svá hnízda, aby krásou a cvrlikáním obohatili tyto královny stromů. Všechno co se hýbe za sebou zanechává stopy. Malá silnička pochrupuje pod peřinu z bezpočtu bílých vloček, které ladně přistály na zemský povrch, aby všechno přebarvily na bílo. Jabloň se těší na léto, až bude plná svěžích barev a osypaná zlatavými jablky, které se stejně snědí a jabloň může čekat na další šťastnou chvilku svého kvetení a krásy. Všechny kytky pod tímto ovocným stromem jakoby nežily, ale až vykvetou a znovu se dají do nového žití, tak nikdo nepozná, že před chvilkou byla zima. Jak se tak koukám na sníh, tak přemýšlím, kdy se pokrývka, do které je vše zahaleno, zvětší o další kousek, díky padajícímu sněhu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wolf, 16.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna: napadl sníhMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­