ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna mého pokoje

Jako každé podzimní odpoledne usedám i dnes do svého pohodlného křesla. Stala se z toho taková tradice. Se zamyšleným výrazem hledím z okna.

Kolik se toho od včera změnilo? Vysoké stromy na zahradě našeho souseda jsou zase o den starší, houpačka pod nimi, na níž se podepsal zub času, o den zchátralejší, soused unavenější. Na tak velkou zahradu už nestačí. Silný vítr mu právě rozfoukal hromadu listí, kterou předtím tak pracně shrabal. Potlačím vzdychnutí, je mi toho starého pána líto.

Nad jeho domem se tyčí mohutné topoly. Vždy mi naháněli strach, ale nikdy jsem neuměla vysvětlit proč. Možná jsem se podvědomě obávala, že by mohly spadnout. Právě při takovém sychravém a větrném počasí jako je dnes.

Po cestě, která dělí náš dům od vedlejšího, právě běží malé dítě. Nereaguje na prosby a následný křik své maminky, aby zastavilo. Pyšně si nese draka a určitě se těší, až ho poprvé vyzkouší na nedaleké louce. Také jsme jako malé děti pouštěly draky, ale nikdy nám nevzlétly. Přála bych mu, aby on nezažil tohle dětské zklamání.

Vítr je na pouštění draka jako dělaný. Hraje si s barevným listím tak, že to vypadá jako v pohádce. Jenže se už pomalu smráká a pohádka končí. I na rozdováděné děti je už moc zima, všichni se odchází ohřát do svých domovů. Jen ten vítr zůstal. Zůstal, aby dál vrážel do stoletých stromů, oken a nedal lidem spát. Proč jen se nemůže vrátit léto?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza89, 19.12.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna mého pokojeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­