ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna (6)

Miluji naše město ozářené zimním sluncem. Mám na něj skvělý výhled z okna svého pokoje.

Právě ve slunečné dny, kterých bohužel nebývá v zimě mnoho, se mi nabízí nádherné scenérie zasněžených nebo jinovatkou pokrytých střech. Tento můj pohled doplňuje městská dominanta, hrad Hněvín.

Ničím nerušený výhled na hrad mě často přivádí k oknu i večer. Hněvín je jedinečně nasvícený a tato světla umocňují mé zvláštní pocity z této stavby. Obzvláště kontrast mezi světlem a stínem.

Když uhnu očima trochu doleva, otevře se mi také kousek přírody. Na stromech s opadanými listy jsou dobře vidět vystavěná ptačí hnízda i samotní různobarevní ptáčci. Abych je měla k oknu blíž, mám na parapetu ptačí budku, kde je krmím a pak pozoruji.

Jsem moc ráda, že bydlíme na okraji města a ne uprostřed sídliště, kde bych z tohoto všeho neviděla vůbec nic.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla Masopustová, 12.02.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­