ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna (4)

Sedím v okně malé dřevěné chatky jako tělo bez duše a jen se tak hloupě dívám z okna na klidnou hladinu přehrady. Snad čekám na zázrak. Krátím si čas tím, že myslím na věci, jež se nikdy nestanou.

Mé myšlenky se mísí s realitou a já se ocitám na louce, kde tráva vypadá jako nebe a zvířata jsou mráčky. Sluníčko září jako jindy, ale obloha má barvu růžových keřů. Lehký vánek si pohrává s mými vlasy a já ho nechám. Nevidím za konec tohoto místa, nebo spíše nechci. Vše je zde tiché a klidné, nejsou tu lidé se svými problémy a starostmi. Avšak přes to všechno tu panuje smutno.

Stojím uprostřed ničeho, kde vnímám jen šumění listí, dokud se slunce neschová za obzor roviny a vše se nezačne pomalu vytrácet. Už nevidím tolik zvěře pasoucí se na louce. Neslyším hmyz, jež tu celý den opylovával malá kvítka. Vlastně už si nevidím ani na bosá chodidla. Vše se schovalo pod rouškou tmy. Sednu si tedy do trávy a zvednu hlavu vzhůru. Hvězdy jsou jako miliony perel na šatech pro princeznu a stříbrný Měsíc vypadá jako koruna pro královnu.

Zavřu oči a pomalu upadám do říše snů. Dřímám tak dlouho, dokud mi nezačne kručet v břiše. Až pak jsem nucena opustit svůj svět představivosti a vrátit se do reality...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 06.02.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­