ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.86
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Poezie zimního večera

Odkláním unavené oči od prázdných slov učebnic, nečitelných poznámek ze sešitů. Za okny naskýtá se mi překrásná scenérie - příroda se tento rok dočkala svého prvního sněhu.

Hledím na tajemnou náves malé vesničky, nikde není ani nohy. Zima a mráz přinutily lidi zůstat v teplíčku domova. Zapomínám na realitu, čas se zastavil. Naplňuje mne pocit štěstí, neboť svízele všedních dnů vánkem mizí a ztrácí se v nepřeberném množství sněhu. Vzhlédnu k nebesům, zavřu oči a sním...

Po chvilce otevřu oči, vrstva sněhu mezitím povyrostla. Z komínů malých chaloupek se líně vinul kouř unášený větrem. Brzy se celá vesnička zahalila do šedivého závoje. Náhle se za sousedním oknem pohne tlumený stín. To jen soused zapálil svíci.

Další a další vločka klepe venku na chladnou zem, uvelebuje se na jehlicích stromů v dalekých lesích. Z okna natahuji ruku, chci si na první sníh sáhnout. Už mi roztává pomalu na mé dlani. Koutky úst chtějí blažeností výskat.

Obloha ztmavla. Země byla uvržena k zimnímu večeru. Za okny skotačí vítr a ohýbá větvičky holých stromů. Vítr burácí, hraje si s vločkami. Já upadám do vyhřáté peřinky, posledním pohledem zkontroluji přírodu za oknem. Bílý snížek odlétá do dalekých končin, kam mé oko již nedohlédne. Uléhám ke spánku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Libor Ledvina, 18.12.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Poezie zimního večeraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­