ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Podzimní příroda

Byl zrovna pátek, pamatuji si to, jako by to bylo včera, když jsem přišel ze školy domů. Ten den jsem měl výbornou náladu. Venku panovalo nádherné počasí. Pozdravil jsem se s rodiči a hned se vydal na procházku se svým psem.
Řekl jsem si, že půjdu obvyklou cestou, kterou již dobře znám. Ale vtom jsem zahlédl takovou malinkou cestičku, jež vypadala jako právě vyšlapaná. Inu, proč se po té cestě nevydat!

Jak jsem tak šel, cesta byla čím dál víc strmá a hrbolatá a les stále hustější. Prodral jsem se houštinou a přede mnou se objevila sluncem ozářená mýtina. V úžasu jsem se zastavil a rozhlédl se. Náhle vznešeně vstoupil na mýtinu velký jelen. Podíval jsem se na druhou stranu, kde se páslo stádo laní. Sedl jsem si na pařez a tiše je sledoval. Po několika minutách začalo stádo odcházet, a proto jsem se za nimi vydal do tmavého lesa. Na chvilku mi zmizeli z dohledu, avšak po několika málo krocích jsem je opět dostihl. Byli na kraji skály a začali scházet po příkrém svahu dolů. Já jsem se však bál, že spadnu, a tak jsem to obešel, abych se dostal na místo, kam sešli. Našel jsem tam však už jen spoustu stop.

Začínalo se pomalu smrákat, vydal jsem se proto domů. Když jsem vylezl z toho malého údolí, byla již opravdu velká tma. Naštěstí se tu noc nacházel měsíc skoro v úplňku. Díky tomu jsem alespoň trochu viděl na cestu. Než jsem se opět dostal na původní cestu, zastavil jsem se a rozloučil se s tímto krásným místem.

Po příchodu domů jsem o všem povyprávěl rodičům, ale moc mi nevěřili. Mysleli, že si vymýšlím.
Již mnohokrát jsem se na toto krásné místo vydal, ale už nikdy jsem tam žádného jelena ani laň neviděl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mathew, 01.11.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzimní přírodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­