ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 140x Prosím, ohodnoť práci

Podzimní den

Podzim je období, kdy se dny krátí a noci se prodlužují. Stromy se začínají zbarvovat a shazují své listy, které pokrývají všechna tmavá místa. Mají nejrůznější odstíny oranžové, žluté a hnědé. Tvoří tak nádherný koberec připomínající pestrou paletu barev.
Vítr patří k podzimu asi tak jako list ke stromu. Ranní rosa je studená jako led. Připomíná třpytící se diamanty, které můžeme zpozorovat jen v určitou ranní hodinu. Slunce se schovává za šedý závoj mlhy, padající čím dál níž a níž. Prostupuje mnou chladivý vzduch, jenž pociťuji při každém nádechu. Ranní paprsky se prodírají hustým závojem mlhy a nakonec ji úplně rozpustí. Pestrobarevné listy jsou zkřehlé mrazem.
Ponurou oblohu náhle posejí tmavé mraky, mezi nimiž poletují hejna černých krkavců.
Vtom se začne zvedat silný a prudký vítr. Listí je najednou jako peříčko poletující sem a tam. Všude je cítit pichlavá vůně zimy. Podzim nás připravuje na zimu, krutou i teplou.
Na zem upadá studený vzduch a začíná se stmívat. Rudé slunce rychle zapadá, jako by někam spěchalo. Slyším jen šumění promrzlých listů, ledabyle poletujících a padajících ze stromů.
Obloha se začíná barvit dorůžova. Objevují se první červánky, které zdobí stmívající se krajinu. Sem tam zafouká lehký chladný větřík, který popožene ty barevná poletující peříčka zase o kus kupředu.
Lidé už ani nevnímají barvy, ale jenom tu ponurost všude kolem.
Nastává temná noc.
Příroda pomalu upadá do zimního spánku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Majuška, 08.11.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzimní denMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­