ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 84x Prosím, ohodnoť práci

Podzimní den (3)

OSNOVA:

1. Probuzení
2. Procházka
3. Návrat


Je ráno a já vstávám z postele do podzimního chladu a šera. Z okna vidím jen plno stromů, na které dolehla podzimní nálada. Hezky se zbarvily do podzimních kabátků. Obléknu se, najím a vyrazím do přírody.

Kochám se nádherným pohledem na podzimní krajinu. V dálce vidím rybníček, nad nímž se převaluje hustá mlha. Venku je zima a chlad. I mně začíná být chladno. V mlze není vidět skoro ani na krok. Procházím okolo krásných stromů, obalených barevnými listy, a jen poslouchám šum lesa. Přemýšlím a užívám si ten skvělý pocit, když se můžu jen tak sám procházet venku a poslouchat šumění lesa v podzimním větru. Pozoruji, jak se stromy pod jeho náporem ohýbají a odletuje z nich pestrobarevné listí. Do nosu se mi vkrádá vůně tlejícího listí. Je mi příjemná i nepříjemná a je pro mě jedním ze symbolů podzimu.
Jdu kolem rybníčku lemovaného vrbami. Nade mnou hrozí temná mračna. Na chvíli se opírám o jednu z mnoha vrb a sleduji hladinu. V hlavě se mi začnou motat myšlenky. Pak si sednu a poslouchám, jak vlnky narážejí na břeh a pomáhají mi uspořádat si starosti v hlavě. Je to, jako bych snad ani nebyl na zemi, jako bych byl v jiném světě. Z hustých černých mraků se na hladinu začne snášet další z mnoha podzimních deštíků, a já to skoro ani nevnímám. Dokud nezačne opravdový liják, který mě vytrhne ze zamyšlení.
Rychle běžím domů. Z předtím pevné polní cesty se stává rozblácená bažina, do té se mi zabořují a podkluzují nohy.
Konečně dorážím domů a oblékám si suché oblečení.

Skrz okno pozoruji déšť. Pak se ještě jdu ohřát ke krbu. Zadívám se do praskajícího ohně a v hlavě se mi promítá celý dnešní den. Zamyslím se na tak dlouho, že všechno přestanu vnímat - čas, světlo i teplo z krbu, déšť. Pomalu mi únavou padá hlava a já usínám. V hlavě mi běží sen - "podzimní den", jenž jsem prožil v krásné přírodě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 09.12.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzimní den (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­