ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.51
Hodnoceno: 136x Prosím, ohodnoť práci

Podzim

Překrásná dívčina již vstoupila do kraje našeho. V dívčině se zlatohnědými vlasy, s oděvem z listí a žaludů se skrývá nevinnost a tolik lásky, kterou může rozdat každému človíčku. Lidičky se již jméno dívčiny dozvěděli. Její jméno jest Podzim. Každičký rok se vrací do našeho kraje s mnoha dary. Od zlatého listí, jež jako břemeno opadává ze stařičkých stromů a lemuje lesní cesty, ulice a domy. Až po plody stromů a keřů, které si můžeme dát jako ozdobu na vánoční věnec, nebo jen tak do vlasů místo mašle umělé. Nejen lidičky se z Podzimu radují. I zestárlý moudrý potok zpívá píseň radostnou, nad tou krásou kolem něj. Snad jen trochu posmutněle se zvěř v lesích toulá a běduje, že již poslední šťavnatá tráva se vytrácí a jejich ptačí přátelé letí na krátkou dovolenou do jiných zemí. Dívčina je však obdaruje bobulemi a slámou. Tím utiší jejich stesk. Dívčina s radostí pozoruje hrající si děti v lesích, na paloučku, nebo jen tak u domu. Když ale první vločky letí vzduchem, tak i Podzimní víla se musí rozloučit s naším krajem a odejit zase dál. Podzim však na vědomí dá všem, že se zase vrátí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: akaša, 31.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PodzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­