ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.59
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Podzim (7)

Podzim, část roku, kdy končí letní radovánky a začínají povinnosti. Matka příroda dostává kreativní náladu a za pomocí štětce a palety vymaluje krajinu do různých barevných odstínů, jež dodávají podzimu veselost. Dalo by se říci, že matka příroda neví, co vlastně chce. Občas se z nebe spouštějí provazce kapiček, které se podobají pavoukovi, jenž šplhá po stříbrné niti, ale taky tady jsou i nádherné slunečné dny, které nám připomínají léto.

Stromy jsou zabaleny do barevných kabátů, tak starých, že někdy nějaký ten kus látky upadne, větřík si s nimi pohrává a nám přidělává práci. Svůdným okřídlencům se tohle období nejspíše nezamlouvá, jelikož si sbalí své batůžky a odstěhují se na jih. Zato červíci jsou ve svém živlu, nají se téměř k prasknutí, není divu, když stromy nesou tolik ovoce. Ať už jde o červené či zelené koule nebo fialové šištičky.

Lze také zaslechnout dětský smích a vidět zářící oči, když vítr spolupracuje a dopřává dětem tu radost, že do nebeských výšin, téměř k beránkům, vynese papírové stvoření, nazývající se drak. Ovšem někdy je slyšet i pláč. To smutní obloha a opět dopřává zemi potřebnou vláhu.
Podzim někdy povolí vládu i paní Zimě a jeho krajinu pak zahalí bílý popílek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Fojtů, 19.10.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzim (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­