ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Pod hladinou moře (2)

Pozorně sledovala ten dar, který dostalo tak málo zemí - moře. Tolik se těšila na to, až se mu podívá do tváře. Podá mu ruku. Ale rudé slunce už bylo příliš unavené na to, aby jim dodalo světlo na seznámení. A pomalu se sklánělo za obzor, až zmizelo úplně. Všechno pokryla hustá tma. Chtěla se s mořem seznámit teď, o samotě, v soukromí. Ale nějak se změnilo. Už to nebyla ta vlídná a uklidňující voda, teď bylo zakryto temnotou. Temnotou, ze které jde strach a je cítit nebezpečí, které se ukrývá pod hladinou. Zkusila se alespoň zaposlouchat do šumění. Ale moře jako by šlo už spát. Čekala, až ta temnota zmizí.
Vzbudilo ji až lehké zašimrání na chodidle. Otevřela oči a pomalu se podívala do tváře rozesmátému slunci. První rackové poletovali nad hladinou a skřehotavě se smáli svým hloupým vtipům. Strach už dávno všechno opustil. Šla se seznámit s tím, na co tolik čekala. Opatrně vklouzla do náruče moře. Pod hladinou jako by byl jiný svět. Všechno utichlo a vnímala jen okolí. I když tam byla sama, necítila se tak. Ta nádhera všude kolem. Hejna barevných rybiček, která se najednou rozprchnou do všech stran nebo vlnící se rostlinky, jaké ještě nikdy neviděla. Sáhla do písku a rozvířila jeho drobná zrnka. Když se opět všechna zrnka usadila na svá místa, uviděla krásnou leklou mušli. Rychle natáhla ruku, snad aby jí neutekla, a vzala tu nádheru k sobě.
Vynořila se nad hladinu a podívala se znovu na mušli. V posledních slunečních paprscích se krásně leskne. Držela v ruce poklad moře. Teprve teď si uvědomila, jak čas rychle letí. Chtěla se naposledy odhlédnou, aby zamávala svému novému příteli a poděkovala za dárek, ale viděla už jen poslední záři z toho nejkrásnějšího západu slunce na světě. Sevřela mušli ještě pevněji a odcházela, aby utekla té strašlivé temnotě, která za pár minut všechno pohltí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Cwoczek, 26.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pod hladinou moře (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­