ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Pochod ulicí

Procházím ulicí, lehký vánek mi vane do tváře. Na kůži a oblečení mi dopadají kapky vody. První jarní déšť je konečně tady. Krok za krokem plyne ulicí pomalu, ale neomylně. Když se zadívám za horizont a vidím zacházet slunce, hned je mi veseleji. Ptáci zpívají své sonáty. Vidím poslední zbytky dnešního dne utíkajíc za nedalekou horu. Když se na poslední chvíli otočím, spatřím dvojitou duhu. Duhu tak barevnou a sytou, že ji mohl vybarvit jen ten nejlepší a nejpřesnější malíř těmi nejkvalitnějšími barvami na světě. Déšť zesiluje a já tempo své chůze zrychluji do klusu. Z nepravidelného kapání se stává pravidelný hodinkový stroj, jenž naznačuje příchod silného deště. Jakmile zapadne slunce, obloha se na pár milisekund rozjasní a hned zhasne. Počítám...jedna, dvě, tři - ozve se rána jako z děla. Bouřka není daleko. Déšť zesiluje a já utíkám. Běžím tak rychle, že okolí ani nevnímám. Jeví se jako zbytečný a rozmarný element v mé skoro nemožné misi. Když už mě mozek přesvědčuje o tom, že jsem selhal, vidím před sebou známé obrysy. V neprostupném dešti přerušovaném krátkými blesky se zjevuje. Je to on. Majestátně se tyčící nad povrch země. Okna v něm svítí do jinak ponurého večera jako hvězdy. Navádí mě domů. Mise splněna.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam Martiška, 03.05.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pochod ulicíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­