ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Po dešti (5)

Je krásný večer, po dešti. Ještě před chvílí, jak můžeme usoudit podle krásně zkalených kaluží, zde na zem bubnovaly velké dešťové kapky. Silná přeháňka pročistila vzduch. Cítím střídavě poryvy studeného a teplého vzduchu. V dolíčku vedle cesty se válí chuchvalec mlhy. Déšť očistil všechny stromy v okolí od pylu, jenž se teď koupe v drobných potůčcích.

Mokré stromy ve mně vzbuzují pocit, že jsem kdesi v deštném pralese. Sluníčko, jež ohřívá nepřirozeně vlhký vzduch, tomuto pocitu ještě dodává na síle. Představuji si, jak bos běžím po hliněné půdě, v ruce třímám oštěp, kterým se snažím zasáhnout přede mnou prchající zvíře. Cítím, jak mnou cloumá vztek na zvíře, které nemůžu dohonit, ale hlad a touha po vítězství nad divokou zvěří mi neustále dodávají sílu. Zvíře klopýtne, znejistí a mně se naskytne dobrá pozice k zamíření. Házím! Oštěp našel svůj cíl v krku zvířete. Pociťuji nepopsatelnou radost z úlovku. Zvedám těžké zvíře a přehazuji si ho přes ramena. Těším se, až se s tímto úlovkem pochlubím soukmenovcům. Běžím k vesnici. K mému nemilému překvapení však za známým křovím nespatřuji rodnou vesnici, ale železniční přejezd. Tato tvrdá rána mě navrací zpět do reality a já si uvědomuji, že všechny předešlé pocity, zlost na zvíře a radost z úlovku, byly jen iluzí.

Déšť a především ovzduší po něm následující má úžasný vliv na pochmurnou náladu. Rozvíjí představivost, takže se dokážete hluboce zasnít. Bohužel po procitnutí z představ se vám špatná nálada většinou vrací. Přesto mám deštivé počasí rád. Dodává vláhu nejen vyprahlým rostlinám, ale i vyprahlé duši.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stapleton, 26.03.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Po dešti (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­