ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Pařez

Vcházím z jasného dne do lesa, kde vládne šero. Zelené jehličnaté stromy tu totiž brání proniknout slunečním paprskům a denní světlo zdá se tedy zhasnuté.

Rozhlížím se kolem sebe. Hnědí dlouháni se zelenými bodlinkami tvoří spletitou síť. Mezi nimi vyniká jeden prcek, který svoje bodlinky již ztratil. Useknutý pařez vypadá posmutněle. Komu by se také líbilo, kdyby jeho část zničili, porazili a uřízli. Nejspíš nikomu. Navíc ze zbytku kmene trčí třísky, odštípnuté kousky, jako kdyby mu operaci někdo zkazil. Kůra ztratila pravidelnost a pláče. I letokruhy jsou rozštípnuté, což znamená nešťastný život. Je mi líto malého ušpiněného špuntíka, jenž se tu krčí mezi ostatními krásně dlouhými a zelenými jehličnany. Ráda bych mu pomohla, ale sama s tím nemohu nic dělat. Starat se teď o něj musí maminka, matka příroda. Snad ho ochrání před dalším úrazem a zkázou, a ta stávající poranění časem vyléčí. Nezbývá než doufat.

Rozloučím se s tímto trpaslíčkem a pokračuji dál bludištěm jeho větších sourozenců.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 28.01.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PařezMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­