ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Pařez (2)

Venku krásně svítí sluníčko a já se proto vydávám na procházku do lesa. Hned jakmile do něj vstoupím, je ale sluníčko pryč. Kolem mě se rozprostře šero. Rozhlížím se okolo a koukám se na každý strom. Vtom se však můj zrak upře na jeden starý a ztrouchnivělý pařez.

Jeho kmen, pokrytý mechem, sahá do výšky asi půl metru, což není obvyklé, neboť stromy se odjakživa kácí celé. Kolem něj navíc nerostl žádný jiný strom, jako by byl pařez vládcem lesa a ostatní stromy si k němu musely chovat značný odstup. Všude ve vzduchu vonělo krásné dřevo. Tak sladká vůně protáhla celé mé čichové ústrojí. Upřeně jsem se koukal na starý a ztrouchnivělý pařez, jako bych v životě nic podobného neviděl.

Na toto místo jsem se pak vždycky rád vracel. Až jednou jsem zjistil, že kmen byl již asi natolik ztrouchnivělý, až se převrátil. Teď už jen ve svých vzpomínkách vzpomínám, jak mě jednoho slunečného odpoledne tolik uchvátil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 05.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pařez (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­