ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 80x Prosím, ohodnoť práci

Oheň

Jsem na vesnici. Ležím na zahradě. Zahrada je plná jásavě zbarvených květin, nad kterými tak ladně a spokojeně poletují malincí motýlci, pilné včeličky a občas i roztomilí huňatí čmeláčci. Blízko mne zpívá malý potůček svoji líbeznou píseň, kterou doprovází veselý šustot lístečků tancujících na větvích nedalekého topolu. Mé oči se pomalu zavírají.

Ale co to? Kde je včeliččino bzz bzz? Proč neslyším kukaččino kuku? Místo toho slyším křik a pláč. Co se to děje? Vstávám a utíkám. Najednou uvidím oheň. Jeho nenasytné rudě zbarvené plameny vztahují své žhnoucí ruce na stodolu plnou slámy, která se pomalu mění na hustý šedivý popel. Je mi smutno.

Najednou slyším trádá trádá! Ano, hasiči v plné zbroji už jedou. Popadnou velikou hadici. Ta se změní v ukrutnou šelmu chrlící vodu na nepřítele. Kdo vyhraje? Mine sekunda za sekundou, minuta za minutou. Hadice pomalu vítězí nad svým protivníkem. Oheň uhasíná. Jako by křičel o pomoc. Najednou už není tím vrahem on. On se stal obětí.

Hasiči odjíždí a všichni uklízí škody, které napáchaly ty rudé a bezcitné plameny. Do vesnice se vrací život a já opět slyším, jak si povídají ptáčci, jak funí stále nestíhající šnečci a jsem ráda, že to takhle dopadlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 04.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
OheňMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­