ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 236x Prosím, ohodnoť práci

Oheň v krbu

Sedím v křesle a svůj zrak upírám na oheň přede mnou, jenž v krbu tichounce praská. Jeho nenasytné plameny vztahují své žhnoucí ruce na nebohá polínka, která se v krbu mění na hustý šedivý popel. Jakoby dým, jenž se vane vzhůru od polínek, představoval jejich duše, jako by mizel s jejich životy.

Chci ještě přiložit, a poslat tak další dřívka na smrt, ale už žádné nezbylo. Musím se tedy vydat ven do té kruté zimy, která tam panuje a vládne celé přírodě.

Oblékám se a chci vyjít, ale jakmile s ukrutným vrzáním otevřu dveře, pocítím vládu strašné zimy na vlastní kůži. Nejdřív mi vítr svým ledovým dechem foukne do tváře hojnou dávku sněhových vloček, a potom přijde mráz. Ten jako by měl miliony ručiček a v každé z nich jehly jako břitvy, kterými mě bodá do tváře. Nedá se to vydržet. Vzdávám svůj boj a vracím se zpět do domu. Vší silou zavřu dveře, a přeperu tak průvan, který mi v tom bránil.

Vysílená se pomalu sesunu k zemi. Sleduji bezmocné vločky, jež mi tají na bundě a umírají jako ta polínka v krbu. Až na to, že tady je jejich vrahem teplo. Všechny ty vločky jsou na první pohled stejné, a přece tak jiné - mají v sobě něco, co je odlišuje...

Má těžká víčka přikryjí mé ospalé oči. Neusínám jen já, ale i oheň v krbu, kterému dochází dech. Najednou už není tím bezcitným vrahem, ale je stejně nevinný jako jeho oběti...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: verča, 30.03.2005

   
­­­­

Slohová práce Oheň v krbu ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oheň v krbuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­