ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Oblíbené místo: domek prarodičů


OSNOVA:

I. Úvod:a) Umístění domku
II. Stať:a) Stáří chaloupky
b) Po setmění
c) Pocit bezpečí a oblíbená jídla
III. Závěr:a) Vzpomínky na dětství


Mé nejoblíbenější místo se nachází v malé, dřevěné chaloupce, kde bydlí moji prarodiče. Chaloupka se nachází ve staré části Strmilova, kde je podobných domků více.

Líbí se mi proto, že nepatří do nynější doby, neboť v ní přetrvala kachlová kamna, která jsou umístěna ve světnici. Ta je celá pokryta dřevěnými parketami, které v noci strašidelně vržou, jako když si děda odkašle.

Vždycky, když se setmí, chaloupka ožívá, mění se v lidskou bytost se všemi svými vzdechy, šepoty a steny. Je to už přece jen stará paní, které dokonce i loupe v kříži. A protože jsem zde strávil už nespočetně nocí, přijde mi to zde nyní vše důvěrně známé. Ale vzpomínám si, že když jsem byl malý, bál jsem se.

Nejlépe se zde cítím, když venku padá sníh a já jsem uvnitř. Ten pocit bezpečí a lásky mne vždycky zahřeje tak, jako to ani kachlová kamna, která se pravidelně roztápí, nedokáží. A když chaloupku vezme do své mrazivé náruče mlha, připadám si jako v pohádce. A to se ani nezmiňuji, o svých oblíbených jídlech, která mi vaří děda. Jde o srnčí guláš s knedlíky, špek se špekem a ovar. Také palačinky nejsou úplně k zahození.

Toto místo mám nejraději ze všech míst, protože se zde cítím kouzelně, jako v době, kdy jsem byl úplně malý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ladislav Ohrazda, 05.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oblíbené místo: domek prarodičůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­