ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Oblíbené místo (3)

Moje oblíbené místo je natolik kouzelné, že se nedá popsat pouhými slovy. Ze začátku může kdekomu připadat jako obyčejné jezero ležící uprostřed pustých lesů, ale vždy když si sednu na lavičku a zaposlouchám se do ticha, jako bych prošla neviditelnou branou do jiného světa. Jezero už není tiché a smutné, nýbrž živé, ve vodě u hladiny se třpytí ploutve jezerních panen. Hlasy prosakující vodou zní andělskou krásou. Nad hladinou létají pestrobarevní motýli spolu s lesními vílami.

Víly pohupující se do rytmu překrásné písně vzbuzují dojem padajícího listí na podzim. Ve vší té kráse jako kdyby mraky najednou rozčílila radost půvabného světa magických stvoření. Zpočátku to tak vypadalo, ale ne, spíš to měla být ještě větší nádhera.
Z mraků začaly na vodní hladinu dopadat kapky deště, avšak radostně - jako štěstí malého dítěte. Jedna dopadla i na list poblíž mého ramene. Byla jiná než ostatní, byla spíš divoká než klidná, jako by měla svou hlavu.

Po krátké chvíli déšť ustal a nebe pokryly polštáře z bílých mraků, z nichž se k životu probrala čtyřbarevná duha. Duha rozjasnila celý den, vzduch byl rázem čistý a svěží.
Otevřu oči a rozhlédnu se - slunko už klesalo a krásný svět magie odplul i se svojí krásou zpět do mé fantazie. Promrzlá odcházím domů a přemýšlím, přitom schovávám klíč k mé fantazii zpět do hloubky mé mysli.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verů-Švomová, 07.04.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oblíbené místo (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­